Dlaczego warto szukać pracy za granicą poprzez firmę rekrutacyjną?


Szukasz pracy za granicą? Chcesz zostać zatrudniony w sprawdzonej firmie na jasnych zasadach? Zapoznaj się z korzyściami płynącymi z podjęcia współpracy z firmą specjalizującą się w pośrednictwie pracy.

1. Przejrzysty proces rekrutacyjny

Chcesz realizować swoje cele, dlatego zależy Ci na szybkim podjęciu zatrudnienia za granicą, za dobre pieniądze? A może szukasz możliwości, aby w krótkim czasie zarobić większą kwotę? Masz dosyć wysyłania CV i braku odzewu ze strony pracodawcy? Jeżeli tak, to współpraca z firmą rekrutacyjną jest jak najbardziej dla Ciebie. Możesz liczyć na rzetelną informację zwrotną na każdym etapie procesu rekrutacyjnego. Doświadczeni rekruterzy pomogą Ci przygotować dokumenty aplikacyjne oraz prześlą do przyszłego pracodawcy rekomendację – pozytywną opinię, która jest w rzeczywistości poleceniem danej osoby na konkretne stanowisko. Kandydat już na wczesnym etapie rekrutacji zapoznaje się z pełnymi warunkami oferty pracy, dlatego na miejscu nic już Cię nie zaskoczy.

2. Pomoc podczas rekrutacji i podczas wdrożenia

Blisko 90% pracodawców poza granicami Polski korzysta z usług firm rekrutacyjnych, szczególnie na początku współpracy. Dlatego oferty pracy bezpośrednio od pracodawcy zdarzają się niezwykle rzadko, a przy okazji wymagają od przyszłego pracownika kompletu dokumentów rezydenckich, prywatnego zamieszkania i własnego dojazdu do pracy. Dlatego wygodniej jest podjąć współpracę z pośrednictwem pracy, które posiada biura w Twojej okolicy, gdzie bez problemu porozmawiasz o swoich wymaganiach dotyczących pracy w ojczystym języku. Dzięki temu unikniesz kosztownych podróży, proces rekrutacyjny odbędzie się w Polsce, często nawet bez wychodzenia z domu. Rekruter będzie Twoim wsparciem na każdym etapie ubiegania się o zatrudnienie. Będziesz mógł z nim porozmawiać przed ostatecznym spotkaniem z pracodawcą, udzieli Ci on także cennych wskazówek, jak dobrze wypaść na takiej rozmowie. Współpracując z firmą rekrutacyjną  zyskujesz gwarancję podjęcia pracy, a wszelkie sprawy związane z zakwaterowaniem, dojazdem do pracy i ubezpieczeniem załatwią za Ciebie jej pracownicy. Co więcej, jeżeli wybrana przez Ciebie praca nie spełni Twoich oczekiwań, również będziesz mógł liczyć na pomoc pracowników firmy rekrutacyjnej. Zyskujesz opiekę i bezcenną pomoc we wdrożeniu na nowym stanowisku, dzięki czemu wiesz, że nie zostaniesz sam w obcym kraju i w nowym miejscu pracy.

3. Gwarancja zatrudnienia

Szukając pracy przez firmę rekrutacyjną zyskujesz pewność podjęcia zatrudnienia, dzięki czemu wyjeżdżasz i praktycznie od razu zarabiasz. Wszystkie warunki zatrudnienia czy zakwaterowania masz ustalone na piśmie, zatem nic nie powinno Cię zaskoczyć. Zdecydowanie trudniej jest wyjechać do obcego kraju i szukać pracy dopiero na miejscu. Zminimalizuj związany z tym stres i niepewność. Wyjazd do pracy zagranicę to ważna życiowa decyzja. Dodatkowo, gdy skończy się projekt, przy którym zostałeś zatrudniony, firma rekrutacyjna może przedstawić Ci kolejne propozycje podjęcia zatrudnienia, dzięki czemu nie będziesz zmuszony poszukiwać pracy samodzielnie i – jeśli tego potrzebujesz –  unikniesz przerwy w zatrudnieniu.

4. Rozwój kariery

Wyjazdy zagraniczne kojarzone są z pracą sezonową, zwykle fizyczną. Coraz częściej jednak poszukiwani są specjaliści szczególnie z branży technicznej, tacy jak: mechanicy samochodowi, spawacze, monterzy instalacji rurowych, operatorzy urządzeń i maszyn, stolarze, specjaliści ds. BHP czy kierownicy produkcji. Wyjazd za granicę umożliwi nie tylko rozwój umiejętności językowych, ale również często daje możliwość podjęcia pracy w dużych, międzynarodowych organizacjach, dzięki czemu będziesz miał możliwość brać udział w szkoleniach, przenieść swoją karierę na wyższy poziom oraz zarabiać znacznie więcej niż do tej pory. 

Wyjazd za granicę z pewnością wiąże się ze stresem związanym ze zmianą miejsca zamieszkania oraz rozłąką z najbliższymi, dlatego nie dokładaj sobie zmartwień. Postaw na sprawdzone rozwiązania i współpracę z firmą rekrutacyjną, szczególnie, gdy posiada ona swoje biura w kraju, do którego zdecydowałeś się wyjechać. Szukasz pracy za granicą? Sprawdź nasze najnowsze oferty: https://aaeuro.pl/oferty-pracy-rekrutacje-stale/