Ile kosztuje samodzielna rekrutacja pracownika – przedsiębiorco, czy jesteś w stanie to wyliczyć?


Niespodziewana pandemia koronawirusa w dużym stopniu zmieniła codzienną pracę większości firm. Nawet, jeśli w naszym przedsiębiorstwie, z różnych względów nie zostały wprowadzone rozwiązania zapewniające pracę zdalną, na pewno doświadczyliśmy skutków pandemii w innych obszarach działania firmy. Jedną z podstawowych zmian, jakie wprowadziły przedsiębiorstwa, jest konieczność oszczędzania, a co za tym idzie, cięcie różnorodnych kosztów.

Bardzo często koszty, na których redukowanie zdecydowali się przedsiębiorcy, związane były z usługami świadczonymi przez firmy zewnętrzne. Jedną z usług firm zewnętrznych, na które coraz chętniej jeszcze do niedawna decydowali się przedsiębiorcy, jest wsparcie przy prowadzonych procesach rekrutacyjnych. Z oczywistych względów są to też usługi, z których przedsiębiorstwa często obecnie rezygnują, stwierdzając, że muszą to zrobić. Niniejszym tekstem przekonamy Was, że rezygnacja z pomocy przy rekrutacji wcale nie jest teraz konieczna, a wręcz przeciwnie – prawdopodobnie zwyczajnie się Wam to nie opłaca! 

Niezależnie od rozwoju epidemii, pewnie będziesz potrzebować pracownika.

Chociaż czasy są trudne, nowi pracownicy w firmach wciąż są potrzebni, a ich znalezienie wcale nie jest łatwe i szybkie. Dotychczasowi pracownicy przechodzą na emeryturę, szukają nowych możliwości rozwoju, a co za tym idzie, w przedsiębiorstwach zachodzą naturalne fluktuacje. W takich okolicznościach pojawia się potrzeba znalezienia i zatrudnienia pracownika. Najczęściej, by zapewnić firmie ciągłość realizowanych zadań, w dość sprawny i profesjonalny sposób. Coraz częściej w firmie pojawia się też potrzeba zatrudnienia pracownika tymczasowego.

Dobór kanału dotarcia do kandydata wcale nie jest oczywisty!

Po zidentyfikowaniu potrzeb związanych z obowiązkiem zatrudnienia nowego pracownika, konieczne jest przygotowanie ogłoszenia, rozpoznanie kanałów dotarcia do interesujących nas kandydatów. Ze względu na stale zmieniający się rynek pracy, czasami jest to niezwykle trudne dla osób, które nie zajmują się tym w sposób ciągły. Brak znajomości narzędzi rekrutacyjnych sprawia, że cały ten proces może zająć dużo czasu. Jako rekruterzy doskonale wiemy, gdzie umieścić ogłoszenie, by odpowiedzieli na nie właściwi kandydaci. Wiemy też, gdzie szukać specjalistów, którzy może jeszcze nie wiedzą, że poszukują pracy, ale odpowiedzą na naszą ofertę. Można powiedzieć, że „rekrutacje niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda dajcie nam kilka dni”, bo dla nas nie istnieje zwrot „nie da się”.

Pierwsze wrażenie budujemy przez dni, tygodnie, miesiące i lata…

Proces rekrutacyjny dla większości potencjalnych pracowników będzie pierwszym spotkaniem z firmą. Oznacza to, że do każdego kandydata należy podejść z szacunkiem, poświęcając mu czas i uwagę, na co często, prowadząc codzienną działalność przedsiębiorstwa, możemy nie mieć czasu. W takiej sytuacji, przychodzimy z pomocą, współpracując z kandydatami, których znaleźliśmy. Poświęcamy czas każdemu kandydatowi, kreując pozytywny wizerunek naszego klienta i pokazując korzyści, które odniesie pracownik zatrudniony przez firmę. Dzięki temu kandydat chce pracować u naszego klienta i związać się z nim na dłużej!

Ocean CV straconych nadziei rekrutera i łowienie prawdziwych pereł.

Przy prowadzeniu rekrutacji na dane stanowisko, często nadsyłane są aplikacje nieadekwatne do wymagań. Kiedy prowadzimy rekrutację dla naszych klientów, to my odpowiadamy za dogłębną weryfikację CV kandydatów, a także wstępne rozmowy rekrutacyjne. Dzięki temu, naszym klientom możemy polecić pracowników, którzy w największym stopniu odpowiadają ich potrzebom i oczekiwaniom. Wszystko po to, by nasz klient otrzymał pracownika szytego na miarę! 

Krótko i na temat – co zyskujesz współpracując z nami?

Kiedy przedsiębiorca decyduje się na samodzielne prowadzenie rekrutacji, musi mieć świadomość tego, że trudno będzie określić czas, w którym proces zakończy się sukcesem. Przy samodzielnej rekrutacji, konieczne jest zaangażowanie pracowników i ich roboczogodzin w dodatkowe zadania. Oznacza to inwestowanie bliżej nieokreślonych zasobów finansowych związanych z wynagrodzeniem osób zajmujących się rekrutacją, a także z kosztami, jakie musimy ponieść realizując działania rekrutacyjne. W przypadku podpisania umowy o świadczenie usługi rekrutacyjnej z agencją, koszt rekrutacji znamy z góry i jest on niezmienny, niezależnie od tego, jak długo potrwa rekrutacja. Co ważne – w przypadku rekrutacji prowadzonej przez agencję płacimy tylko za efekty, a więc w momencie, gdy rekrutacja zakończy się sukcesem. Uczciwe rozwiązanie, prawda? Warto więc z niego skorzystać!

Taniej nie będzie, a płacisz dopiero po zatrudnieniu pracownika!

Znając wartość rekrutacji prowadzonej przez naszą firmę, a także potrzeby ekonomiczne naszych klientów, zdecydowaliśmy się na zaproponowanie Wam szczególnej oferty. Jeśli prowadzisz firmę, w której trwa lub planowany jest proces rekrutacyjny, sprawdź nas i naszą skuteczność! Zapłacisz z góry określoną stawkę i to tylko wtedy, gdy zatrudnisz poleconego przez nas kandydata!
Promocyjną propozycję warunków nawiązania współpracy przekażą Ci nasi Key Account i Brand Managerzy – napisz lub zadzwoń do nich, by uzyskać więcej informacji!

https://aaeuro.pl/kontakt/

Rzecz jasna, nie zapominamy również o klientach, którzy już z nami współpracowali. Jeśli nie otrzymali Państwo specjalnej oferty na swoją skrzynkę mailową, prosimy o kontakt! 

Z nami zaoszczędzicie czas i energię, które pochłonąłby pełny proces rekrutacji realizowany w Państwa organizacji. Razem jesteśmy skazani na sukces!