Poznajcie nas. O przeprowadzce do Polski i zmianie branży – opowiada Kacper Nadolny


W jaki sposób rozpoczęła się Twoja przygoda z AA Euro Group?

Moja przygoda z AA Euro rozpoczęła się bardzo niespodziewanie od „osiemnastki” mojej siostry. Akurat byłem w trakcie poszukiwań pracy na terenie Torunia, po przeprowadzce z Holandii. Podczas rozmowy z kuzynem dowiedziałem się o ofercie pracy w AA Euro Recruitment Poland, na co niemal od razu zareagowałem, wysyłając swoje CV. Kilka dni później moja obecna koleżanka Marta z naszego biura w Toruniu zadzwoniła do mnie z dobrą wieścią, iż zostałem zaproszony na rozmowę z dyrektorem, która jak widać, przebiegła pomyślnie i stałem się częścią zespołu AA Euro.

Dlaczego zdecydowałeś się zmienić pracę?

Od 10 roku życia wychowywałem się w Holandii, dlatego też w tym kraju rozpocząłem moją karierę zawodową. Jednym z pierwszych miejsc, w którym podjąłem pracę, była „Scania”. Zajmowałem się tam produkcją samochodów ciężarowych, a dokładniej końcowym procesem produkcji, czyli napełnianie płynu chłodniczego, montaż ostatnich części, programowanie komputera pokładowego czy po prostu naprawianie tego co inni popsuli :D. Od dłuższego  czasu planowałem przeprowadzić się do Polski, aby tu zamieszkać, dlatego nie przedłużyłem umowy w Scanii i wróciłem do kraju w lipcu 2019 roku.

Praca w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie, czy nie miałeś problemu z odnalezieniem się w tej strukturze?

Oczywiście na początku musiałem się nauczyć wielu rzeczy, wcześniej też, głównie posługiwałem się językiem niderlandzkim, a nie angielskim, który nie był moją mocną stroną, ale na szczęście okazało się, to łatwiejsze niż myślałem. Zacząłem też lepiej rozumieć irlandzki dialekt, a nawet według mojej siostry kiedy rozmawiam po angielsku, to można wyczuć go u mnie.

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień w pracy? 

Na pewno byłem bardzo zestresowany, bo nie wiedziałem, jak sobie poradzę w nowej pracy, ale na szczęście, gdy przybyłem pierwszy raz do biura, zostałem bardzo miło powitany, poznałem toruński zespół. W drugiej połowie dnia zostałem, wprowadzony przez szefa w zadania związane z naszymi projektami na terenie Holandii.

Za co najbardziej cenisz pracę w AA Euro Group?

W pracy w AA Euro najbardziej cenię atmosferę, uważam, że jest wyjątkowa. Na przykład w momentach stresujących, mogę bez problemów, rozładować atmosferę żartem. Zostałem nawet mianowany na „gospodarza biura”, co jest żartobliwym nawiązaniem do postaci Stanisława Anioła z serialu „Alternatywy 4”. Ponadto bardzo cenię to, że cały czas się rozwijam podczas wykonywania codziennych zadań oraz ciągle zdobywam  nowe doświadczenie w wielu aspektach.

Co stanowiło dla Ciebie największe wyzwanie?

Największym wyzwaniem dla mnie jest, wstać rano na godzinę 8:00 i przygotować się do pracy tak, żeby nikogo nie wystraszyć :D. A poza tym, samo rozpoczęcie pracy w biurze, było początkowo dla mnie sporym wyzwaniem, ponieważ wcześniej nie pracowałem na podobnym stanowisku i w takim charakterze. Poza tym dość niedawno jeszcze uczyłem się w szkole policyjnej. Dostałem szansę, a także sporo wsparcia, duuużo cierpliwości i przede wszystkim sporą dozę zaufania od naszego dyrektora Raya.

W jaki sposób rozwinęła się Twoja kariera w AA Euro Recruitment Poland?

Moim dużym atutem była znajomość języka niderlandzkiego, więc zajmowałem się głównie kontaktem z urzędami. Następnie przyjąłem nowe zadania takie jak, organizowanie szkoleń dla pracowników, transportu czy zakwaterowania. Z czasem zyskałem spore doświadczenie i kontakty, co pomaga mi, wykonywać moje obowiązki najlepiej jak tylko potrafię.

Co uważasz za swój największy sukces?

W sumie największym sukcesem jest to, że w biurze nadal śmieją się z moich żartów.

Jakie są Twoje najbliższe plany związane z rozwojem kariery?

Moje najbliższe plany dotyczące rozwoju kariery to po prostu dalszy rozwój, polubiłem pracę w tej firmie i zawsze mnie cieszy kiedy otrzymuje nowe zadania.

Jakie jest Twoje motto życiowe?

Pierwsze motto, jakie przychodzi mi na myśl to cytat z genialnej polskiej komedii „Chłopaki nie płaczą” wypowiedziane przez Michała Milowicza, czyli „Coco Jambo i do przodu” :D, które interpretuje w taki sposób, że z humorem trzeba iść do przodu.

Często podczas rekrutacji pytają kandydata o jego hobby i o to, w jaki sposób spędza wolny czas? A jakie są Twoje zainteresowania?

Uwielbiam piłkę nożną, jestem bramkarzem w świetnym zespole grającym, w prestiżowej Serie A (A Klasa), ale także jestem zawodnikiem drużyny szóstek piłkarskich w lidze Toruńskiej. Poza tym mam kilku dobrych znajomych, z którymi lubię się spotkać na przysłowiowe piwko, również uwielbiam spędzać czas z moją narzeczoną.

Na sam koniec chciałbym pozdrowić nasz cały zespół AA Euro, a także mamę, tatę a w szczególności rodziców. 😀