Zdobywaj doświadczenie podczas pracy dodatkowej!


Często podczas przerw od nauki w trakcie studiów szukamy zajęcia zarobkowego.  Podejmując pracę tymczasową warto zwrócić uwagę, w jakiej organizacji pracujemy, ponieważ będzie to nasze pierwsze doświadczenie, które później umieścimy w CV.

Postaw na zdobywanie doświadczenia.

Zatrudniając się w firmie produkcyjnej czy sieci sklepów masz okazję zapoznać się z procedurami większych organizacji oraz przyjrzeć się charakterowi pracy osób na różnych stanowiskach. Masz okazję porozmawiać ze specjalistami, którzy na co dzień pracują w zawodach, do których wykonywania przygotowujesz się podczas studiów. Dzięki rozmowie ze specjalistką do spraw kadr, księgową czy mechanikiem działu utrzymania ruchu masz okazję zweryfikować, czy ten zawód będzie Ci odpowiadał.

Znajomość oferty – to ogromny atut podczas szukania pracy na stałe.

Podejmując pracę tymczasową, warto zwrócić uwagę na branżę, w której będziemy chcieli pracować. Niektóre gałęzie gospodarki cały czas się dynamicznie rozwijają inne wręcz przeciwnie. Zdobywając pierwsze doświadczenie zawodowe mamy okazję zapoznać się z ofertą firmy w danej branży, co z pewnością będzie atutem jeżeli jesteś zainteresowany pracą w dziale handlowym lub obsłudze klienta.

Informacje o stażach wewnątrz danego przedsiębiorstwa.

Zatrudniając się w danej firmie na niższym stanowisku, zyskujesz dostęp do informacji o stażach i praktykach w poszczególnych działach. Dzięki czemu będziesz w przyszłości mieć szansę na rozwój zawodowy, jaki Cię docelowo interesuje.

Możliwość dokonywania wyborów i zmiany branży.

Dzięki pracy tymczasowej masz możliwość sprawdzenia, czy konkretna branża Tobie odpowiada, czy organizacja, w której się zatrudniłeś, spełnia Twoje oczekiwania, czy odpowiadają Ci procedury. To czas na zbieranie doświadczeń, dzięki czemu szukając pracy na stałe, będziesz już wiedzieć, co Ciebie czeka na etacie. To jest właściwy moment na testowanie, sprawdzanie jak pracuje się na różnych stanowiskach. Pracując na konkretnym stanowisku, nie będziesz mieć zbyt wielu okazji do przebranżowienia się.

Zdobywając pierwsze doświadczenie zawodowe, warto z tyłu głowy, planować swoją ścieżkę kariery. Dzięki czemu Twoje doświadczenie opisane w CV będzie cenniejsze dla Twojego przyszłego pracodawcy. Podczas pracy dorywczej masz również szansę zweryfikować, czy kierunek, który studiujesz, w pełni przygotuje Cię do zawodu, czy będziesz musiał zdobyć jeszcze jakieś inne umiejętności. Szukasz pracy w przedsiębiorstwie produkcyjnym lub w sieci sklepów spożywczych? Sprawdź nasze najnowsze oferty!