Znaczenie różnorodności w miejscu pracy


Różnorodność w miejscu pracy to termin, który obejmuje  różnice kulturowe i indywidualne. Różnice, takie jak wiek, płeć, rasa i orientacja, tworzą integracyjne środowisko pracy. Ogromnie ważne jest, aby firmy zastosowały różnorodność w miejscu pracy, ponieważ ma ona wiele bezpośrednich i wymiernych korzyści. Programy różnorodności i integracji pracowników są nie tylko korzystnym aspektem społecznym dla wizerunku firmy. Udowodniono, że wpływają one na wyniki finansowe i zwiększają przychody. Udowodniono, że firmy o bardziej zróżnicowanej sile roboczej są nie tylko bardziej przyjazną firmą dla pracowników, ale osiągają lepsze wyniki niż konkurenci i uzyskują wyższe zyski.

        9  statystyk dotyczących różnorodności:
  1. Przychody firm z bardziej zróżnicowaną siłą roboczą są wyższe o 19% od konkurencji zatrudniającej grupy jednorodne (Boston Consulting Group)
  2. Różnorodność może zwiększyć innowacyjność Twojej firmy, a prawdopodobieństwo, że Twoja firma stanie się liderem innowacji na rynku jest wyższe o 1,7. (Josh Bersin Research)
  3. Może usprawnić proces podejmowania decyzji przez zespół. Podejmowanie decyzji przez różnorodne zespoły oszczędza 87% czasu w stosunku do decyzji podejmowanych indywidualnie. (CloverPop Research)
  4. 67% poszukujących pracy stwierdziło, że ważne jest dla nich zróżnicowane środowisko pracy. Posiadanie zróżnicowanego personelu może zwiększyć wskaźnik zadowolenia z  pracy.(Glassdoor Research)
  5. Różnorodne firmy mają tendencję do zwiększania norm przemysłowych o 35%. Posiadanie zróżnicowanego zespołu nie tylko zwiększa Twoje przychody, ale także przewyższa konkurencję. (McKinsey Report)
  6. Firmy, które mają większą różnorodność płci, osiągają zwrot o 15% wyższy od średniej krajowej w branży (McKinsey Report)
  7. 85% dyrektorów zarządzających zgadza się, że wprowadzenie zróżnicowanego środowiska pracy poprawiło wynik finansowy. (PwC Research)
  8. 57% pracowników chce, aby ich firma zrobiła więcej w celu zwiększenia różnorodności w miejscu pracy. (Glassdoor Research)
  9. Różnorodne firmy są o 70% bardziej skłonne do osiągania sukcesów na nowym rynku. (Harvard Business Review)

W jaki sposób mogę zwiększyć różnorodność w miejscu pracy?

Rozpocznij współpracę z firmą rekrutacyjną, która może zaoferować zróżnicowanych kandydatów.

Korzystając z agencji, która posiada biura na całym świecie, łatwiej jest wybrać  bardziej zróżnicowanych kandydatów. To świetny sposób na zwiększenie różnorodności Twojej firmy.

Zaoferuj ukierunkowane staże i stypendia

Oferuj staże i stypendia skierowane do niedostatecznie reprezentowanych grup. Jest to świetny sposób na zwiększenie różnorodności zespołów, a także może pomóc w budowaniu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wyróżnij informacje o różnorodności na Twojej stronie internetowej.

 

Pamiętaj, aby umieścić informacje o budowaniu zróżnicowanego zespołu na swojej stronie internetowej. Pamiętaj także aby poinformować o tym nowych kandydatów poprzez zawarcie wzmianki w opisach ofert pracy. Może to zwiększyć tempo budowania różnorodności i jednocześnie pomóc w dywersyfikacji zespołu.

Stosój różnorodność podczas panelowych spotkań rekrutacyjnych

Dzięki zastosowaniu różnorodności podczas panelowego  spotkania rekrutacyjnego można odkryć nieświadome uprzedzenia i usprawnić proces równości całego procesu rekrutacji.

Zainwestuj w szkolenia z nieświadomych uprzedzeń osób odpowiedzialnych za rekrutację

Nieświadome uprzedzenia mogą bardzo zaszkodzić całemu procesowi rekrutacji. Szkolenia zespołów zajmujących się rekrutacją  z zakresu mimowolnego negatywnego nastawienia mogą przynieść wymierne korzyści. 

Euro Executive Recruitment to agencja rekrutacyjna z oddziałami znajdującymi się w całej Europie. Jesteśmy znani z tego, że pomagamy wiodącym firmom irlandzkim dywersyfikować ich personel dzięki naszym globalnym metodom pozyskiwania różnorodnych kandydatów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rekrutacji której celem jest dywersyfikacja Twojego zespołu, skontaktuj się z nami info@aaeuro.pl